Deklaracja dostępności

Dostępność cyfrowa

Przedszkole Samorządowe w Ślęzie zobowiązuje się zapewnić dostępność swoich stron internetowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. 

Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do następujących stron internetowych prowadzonych przez podmiot:

1. https://www.przedszkolesleza.pl/
Data publikacji strony internetowej: 2021-08-01
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2023-11-02

2. https://bip.przedszkolesleza.pl/
Data publikacji strony internetowej: 2012-12-12
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2024-07-31

Status pod względem zgodności z ustawą

Strony internetowe są częściowo zgodne z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu następujących niezgodności lub wyłączeń: niektóre pliki są w formacie skanów, brak tekstu odczytywalnego maszynowo. Natomiast:

  1. Na stronach można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
  2. Zamieszczony jest ETR- tekst łatwy do czytania
  3. Na stronie głównej podmiotu zamieszczony jest film z tłumaczeniem migowym dot. podstawowych informacji o prowadzonej działalności.

Aplikacje mobilne:

Przedszkole nie posiada aplikacji mobilnych.

Dostępność informacyjno-komunikacyjna

Podmiot nie posiada urządzeń oraz środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Jednakże w holu budynku zamieszczony jest telewizor z wyświetlanymi podstawowymi informacjami oraz komunikatami ogłoszeniowymi w formie pokazu slajdów.

Podmiot korzysta z podstawowych środków wspierających komunikację ( poczta elektroniczna, komunikacja audiowizualna- komunikatory internetowe, czy przesyłanie wiadomości tekstowych np. SMS, MMS.)

W placówce nie ma tłumacza migowego jest natomiast możliwość skorzystania z tłumacza online.

Dostępność architektoniczna

  1. Wejście do budynku nie posiada schodów oraz progów. Drzwi zewnętrzne prowadzą do przedsionka, kolejne drzwi na korytarz i pomieszczeń biurowych i innych.
  2. Budynek jest jednopoziomowy, nie posiada wind, pochylni, podjazdów, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych. W korytarzach budynku znajdują się standardowe przejścia, z których może korzystać osoba niepełnosprawna
  3. Do przedszkola może wejść osoba z psem asystującym.
  4. Przy przedszkolu znajduje się parking, z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych.
  5. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braila ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Oświadczenie sporządzono dnia 28.03.2025r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

W przypadku problemów z dostępnością prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Dyrektor przedszkola: Anna Kaszczuk.
Kontakt poprzez email: przedszkolebw@lpt.pl, tel. 717896899.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Informacje na temat procedury odwoławczej

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 


Załącznik: